SEKCE

Výroba parket

Produkci dřevěných podlah lze rozdělit na dvě základní větve a to výrobu klasických podlah a zakázkovou výrobu. První kategorii se nevěnuji, jelikož v tomto směru je na trhu dostatečné množství firem, které nabízejí jak polotovary ve formě například klasických parket, které se dodělávají na místě realizace. Anebo kompletní dřevěné podlahy, již s hotovou povrchovou úpravou a v podstatě se na místě realizace pouze montují.

Já se však věnuji kategorii druhé a to je zakázková výroba dřevěných podlah, přesněji spíše zámeckých čtverců a originálních podlah. Jednoduše řečeno nejedná se o žádnou sériovou výrobu, ale speciálku ušitou přímo na míru zákazníka. 

Výroba parket

Od historie ke snům

Mezi nejčastější požadavky na výrobu dřevěných podlah patří tvorba historických replik, které vycházející z již existujících předloh. V posledních letech však pomalu přibývá architektů a interiérových designerů, kteří se již neomezují jen na hotové produkty, jež lze zakoupit v „každém“ obchodě a navrhují podlahy přímo na míru vysněného interiéru. S trochou fantazie mohou tak vznikat zcela jedinečné kousky, které posunou interiér na zcela jinou úroveň.  Otevírá se tak zcela nová možnost jak uchopit design, vyjádřit vztah k přírodě anebo jen  být jedinečný.

Výroba parket

Možnosti výroby

Pokud se stále ptáte proč si vybrat mě narozdíl od velkých výrobců dřevěných podlah, tak je to hlavně ve variabilitě výroby. Většina společností produkuje podlahy v pevně daném rozměru a v omezeném množství vzorů. Narozdíl od nich jsem schopen Vám čtverce připravit přesně podle vašich potřeb. Můžete si tedy zvolit rozměr, použití dřevin, tónování i zvolit mezi několika technikami výroby. 

Výroba parket

Originální podlahy

Osobně jim říkám pocta pro dřevo, protože už nepatří do kategorie podlahy, ale spíše umělecká díla. Tyto dřevěné podlahy se přizpůsobuje nejen přání zákazníka, ale hlavně se ladí přesně na míru interiéru. Mezi originály jsou podlahy, které nejen, že jsou navrhnuty na míru, ale existují většinou jen v jedné kopii. Některé vzory vycházejí z historických návrhů a často jsou realizovány vůbec poprvé, ale jsou i takové, které jsem vyrobil podle vlastních představ a vizualizací. Mezi originály řadím prostě všechny dřevěné podlahy, které se vymykají standardům a běžně je neseženete a rozhodně je nekoupíte v obchodě, ale až je uvidíte, určitě Vám okouzlí a zamilujete si je. 

Výroba parket

Realizované zakázky

Čtverce, Nové podlahy, Palubky, Soukromé
Rytířský kříž – parketové…
Čtverce, Komerční, Nové podlahy, Palubky, Veřejné
Hotel Lanterna
Čtverce, Historické, Komerční, Veřejné
Hrad Veveří
Bordury, Čtverce, Doplnění starých, Nové podlahy, Originály, Veřejné
Čtverce ze starých parket
Čtverce, Komerční, Mozaiky
Vídeňský kříž
Čtverce, Nové podlahy, Parkety, Soukromé
Chlapské sídlo
error: Obsah je chráněn!!