Některé zakázky a výtvory nelze označit jinak než jako „originály“, protože nespadají do žadné z kategorií a podlahy byly vytvořeny přímo na míru. Jako ukázku takovéto realizace bych chtěl ukázat několik fotek z Rakouska, kde jsem realizoval například tuto ořechovo-javorovou podlahu. A’t se Vám to může zdát neuvěřitelné, tak projekt této podlahy pochází z mojí hlavy. Navrhoval jsem ji a vyrobil tak, aby sloužila jako barevné zrcadlení výmalby stropu. K tomuto důvodu vedla „nízká“ výška stropu, kterou chtěl majitel opticky ještě protáhnout. 

Samozřejmě, že než přišlo na samotnou realizaci předcházela tomu řadu příprav a návrhů. Prvním krokem byly grafické návrhy v 3D editoru, po jejich odsouhlasení jsem začal vyrábět vzorek o přibližné velikost 1,5x2m jehož součástí bylo několik ořechových čtverců napojených na javorovou část. Byl to skutečný výsek části podlahy v měřítku 1:1. Teprve po schválení majitelem se teprve mohlo přejít do výroby této složité podlahy, která zabrala přibližně 2 měsíce. Celá podlaha byla vyhotovena z výhradně českého dřeva těženého v oblasti Moravy. Následná finální montáž a povrchová úprava, která se realizovala taktéž na místě, byla otázka 14 dní.

Musím se přiznat, že zpracování této podlahy jsem si užíval do posledního detailu, mezi kterými bych vyzvednul oblast niky, ořechové sokle aj. Tuto podlahu považuji zatím za nejhezčí výtvor, který jsem mohl kompletně realizovat a jsem vděčný, že jsem dostal od klienta zcela volnou ruku. Tou hlavní odměnou je možnost vytvořít zcela originální dílo při práci, kterou zbožňujete a nic víc nemůže potěšít, když po dokončené práci za mnou přišel majitel a řekl: „Plní se mi sny!“

U originálů se nemusí však vždy jednat o zámecké prostory, dřevěné podlahy se dají tvarovat a uzpůsobovat v téměř každém interiéru. Záleží tedy jen na vaší představě, nápadu nebo požadavku o jaký typ realizace máte zájem, jestli chcete mít luxusní komerční prostory nebo chcete jen vyšperkovat své bydlení. Jsem otevřen spolupráci s designéry, architekty nebo plnit sny klientům, kteří vědí co chtějí.. Podobné projekty jsou otázkou dlouhodobého navrhování a plánovaní, kde záleží na každém detailu. Neváhej te a kontaktujte mne, rád Vás světem originálních dřevěných podlah provedu od samotného začátku až po finální realizaci.