SEKCE

Renovace parket

Renovace je jedna z hlavních výhod dřevěných podlah, kterou ostatní typy podlahovin nedisponují. Lze poměrně jednoduše opět navrátit parketám, palubkám, mozaikám či intarziím jejich zašlou krásu. Životnost dřevěných podlah je opravdu vysoká, což nám dokazují nejen zámky, vily a jiné historické objekty. Užitnost parket se dokáže pohybovat v řádu stovek let v závislosti na tom, jak se k podlaze chováme a pečujeme o ni. Ač se dají považovat za podlahy generační, někdy se jistým typům opotřebení a poškození jejich povrchové úpravy nevyhneme, přeci jen to není ozdobný kus nábytku. Podlaha je denně zatěžována nejen námi,  ale i dětmi nebo zvířecími miláčky, proto je nutné povrch čas od času obnovit nebo opravit.

 

Čas nutný na renovaci plochy do velikosti 30 m2 je přibližně jeden a půl dne, kdy během prvního dne se provedou všechny brusné práce a první nátěr (u laku základní a první nátěr) a druhý den se provádí lištování, mezibroušení a finální nátěr. 

U samotného broušení parket je potřeba posoudit i další prvky a procesy, které renovaci provází a rozhodují o životnosti dřevěné podlahy, mezi něž patří například kvalita a stav podkladu, zvláště je-li dřevěný. S těmito a dalšími kroky, které broušení parket provází Vám velice rád poradím, nabídnu možnosti a poskytnu cenovou nabídku na opravu Vaší dřevěné podlahy. K posouzení mých kvalit a zkušeností Vám doporučuji si prohlédnout kategorii Realizace na konci stránky nebo si projít v menu položku Reference, kde najdete zakázky, které jsem realizoval a podlahy, jež jsem renovoval a v případě dotazů si pročíst Nejčastější dotazy. Pokud jste nenašli potřebné informace neváhejte mne kontaktovat na emailu mail(at)michalzila.cz nebo telefoním čísle 775 613 015.

Renovace parket

Prašnost při broušení

Všechny stroje, které k renovaci dřevěných podlah používám jsou vybaveny odsáváním nebo je možné je připojit na vysavač. Lze tak v klidu říci, že broušení je již téměř bez prachu. Nějaké to procento propustnosti se vždy najde, ale jsou to opravdu jednotky. Nic co by Vám bránilo třeba vymalovat stěny ještě před renovací. 

POVRCHY

LAK NEBO OLEJ?

Kdy je vhodné použít lak a kdy podlahu olejovat je asi nejčastější otázka týkající se povrchové úpravy dřevěné podlahy 

Renovace parket

Realizace

RENOVACE PARKET

Napište mi potávku

    error: Obsah je chráněn!!