Palubkova podlaha patří mezi nejelegantnější z dřevěných podlah, protože se skládá z největších kusu dřeva. Máte tak možnost vidět nejrozsáhlejší kresbu jednotlivých dřevin a být tak doslova v kontaktu s přírodou. 

Životnost:

Masivní podlahy mají prokazatelně velmi dlouhou životnost, řádově to může být vklidu i sto let. Osobně se pravidelně setkávám při renovacích s palubkami, které takovéto životnosti dosáhly a budou sloužit řadu dalších let.

Rozměry:

Jak již jsem zmínil přednosti velikosti, palubky se běžně dodávají o šířce 10 až 20 cm. U tvrdých domácichvdřevin se vyrábí v tlouštce 20 mm a v kombinaci různých délek od 50cm do 2 až 2,5m dle výrobce. V připadě měkých dřevin se délky pohybují až do 4-5 m a tloušťka od 19 do 30mm.
U exotických dřevin dovážených k nám je tomu trochu jinak. Jelikož se při výrobě místo metrické systému používají palce, jsou rozměry většinou v tloušťkách 3/4″ (19 mm) nebo 5/8″ (15 mm)

Dřeviny:

Z domácích dřevin nejčastěji narazíte v případě tvrdých dřevin na palubky z dub nebo jasanu, u měkých dřevin jsou nejrozšířenější smrk, borovice a modřín. V případě exotických dřevin už je v šak nabídka mnohem rozsáhlejší, protože většina zahraničních dřevin se k nám právě dováží ve formě podlahových palubek.

Stabilita a V fáze:

Mezi hlavní přednost bych zařadil velikost podlahy, která přináší krásu a eleganci do vašeho interiéru. Velký formát je však zároveň i největší nevýhodou palubek, tento typ je náročnější na péči, protože při nedodržování podmínek pro užívání podlah daleko více trpí na sesychání. Často je tento neduh řešen strženou hranou palubek, kdy vznikne tzv. „V“ fázka mezi jednotlivými deskami, která opticky minimalizuje spáry.
U palubek se setkáváme s variantami bez V fáze, 2V – fázky jsou jen na podelných hranách nebo 4V – fázky jsou na všech hranách.

Třídění:

Vždy se liší dle výrobce podlahy, jelikož každý má trochu jiné pravidla a podmínky třídění, ty se liší i podle státu, v kterém se dřevo zpracovává. Třídění se dá však obecně rozdělit na dvě možnosti „výběr“ a „přírodní“, kdy ve výběru, tak jak název napovídá se desky vybírají dle suků a barvy a do varianty „přírodní“ se dávají všechny varianty zdravých desek. Třídění nemá nic společného s kvalitou materiálu a zpracování. Jedná se pouze o tříděni vzhledu a nejsou povoleny vady a poškození. 

Dubové palubky se třídí převážně do dvou variant: 
Select – barevná jednotnost, zdravé i černé suky do 10 mm, 
Natur – výrazná barevnost včetně běli, suky do velikosti 60 mm

Orientační ceny:

Nejčastěji nabízená dubová prkna celodřevěná tloušťky 21 mm, šířky 12,5 cm nebo 14,5 cm a délky jsou v rozmezí 1 až 2 m s perem a drážkou po celém obvodu.

typ povrchu

surové bez fáze

tmelené s mikrofází

třída select

1.352 Kč/m2 bez DPH

1.482 Kč/m2 bez DPH

třída natur

1.040 Kč/m2 bez DPH

1.170 Kč/m2 bez DPH

mix tříd

1.196 Kč/m2 bez DPH

1.323 Kč/m2 bez DPH

Materiál je bez povrchové úpravy, ktera se provádí až na místě realizace podlahy.  Cena je pouze za dubové palubky a bez DPH. DPH 15% se účtuje pro rodinné bydlení včetně montáže DPH 21% pro komerční prostory a prodej materiálu bez montáže. Ceny jsou platné pro rok 2020.

Celodřevěná dubová prkna o tloušťce 20 mm a šířce 20cm, délky 0,5 až 2 m. Desky jsou dodávány bez povrchové úpravy s V fázkou.

třída natur s kartáčovánou úpravou 

1.380 Kč/m2 bez DPH

Extra široká dubová prkna se dodávají z důvodu stability v provedením vícevrstvých podlah. Základní varianta 15 mm tloušťka, šíře desky 26 cm a délky 2,2 metru. Nášlapná vrstva u této varianty je 4 mm a podlaha lze použít i na podlahové topení. Desky jsou dodávany včetně povrchové úpravy voskovými oleji a provedení V fázky.

třída natur s kartáčovánou úpravou 

1.180 Kč/m2 bez DPH

Exkluzivní varianta dubových prkených podlah v mix šířek 25, 30 a 35 cm a neuvěřitelné délce 4,5 m. Tloušťka podlahy je 19 mm s nášlapnou vrstvou 5 mm. Rozměry této podlahy dodají každému interiéru na jedinečnosti a stanou se skutečnou ikonou vašeho bydlení. Cena materiálu přesahuje částku tři tisíce Kč/m2 bez DPH.

Uvedená nabídka není zdaleka kompletní, je spíše orientační a určená pro cenovou představu. Pro více variant a bližší informace mě neváhejte kontaktovat a zpracuji vám přesnou cenovou kalkulaci.