PRODUKTY

Parkety

Hledáte-li kvalitu a jistotu tradiční dřevěné podlahy s dlouhou životností, tak právě parkety (vlysy) jsou onen jedinečný a nadčasový prvek, který bude zdobit Váš interiér. Již naše babičky znaly výhody a kvality parket a jako důkaz, že se jedná o podlahy pro generace, stačí prolistovat stránku Renovace parket, kde uvidíte, že i po 100 let bude parketová podlaha sloužit jako nová.

Poctivé 2cm kvalitního dřeva se skutečně prokázanou životností více než století zaručuje, že parketová podlaha je více než jen dobrá investice, což v kombinaci s moderními postupy pokládky a povrchové úpravy dělají z originálních kusu dřeva dominantní a ekologický prvek interiéru.

Realizace dřevěné podlahy v kuchyni propojené s obývacím pokojem. Velmi se mi líbí jak decentně zákazník propojil moderní kuchyňskou linku s podlahou pomocí stejného dubového dekoru vrchních skříněk, který působí navíc jako z jednoho kusu desky a prochází tak celou linkou.Dubové parkety rozměr 500x70x21mm vzor stromeček, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem OSMO Color. Na fotografii je podlaha čerstvě natřená, takže se zatím velmi leskne. Výsledný povrch je v polomatu.

parkety

MOŽNOSTI POKLÁDKY

Parkety jsou dodávany v surovém stavu jako polotovar a je tedy s ním možné i tak pracovat. Veškeré dokončovací práce pak probíhají na místě realizace, což s sebou přináší řadu výhod mezi něž patří výběr vzoru pokládky, kombinace více dřevin či materiálů, volba vlastní povrchové úpravy a další. Možná jste se pozastavili již nad první položkou, tedy vzory pokládky. Většina lidí má představu, že parkety lze skládat do takzvaného stromečku nebo pásů a tím možnosti končí. Opak je však pravdu a do výčtu bych mohl nadhodit vzory: dvojtý stromeček, trojtý stromeček, šachovnice, propletenec, rybí kost aj. Dokonce by se našla i řada dalších vzorů, které snad nemají ani pojmenování, faktem však zůstává, že lidé se často bojí opouštět tradice a podlaháři si nechtějí často přidávat práci. Chybí tak nabídka i poptávka po jiných možnostech. Osobně jsem měl štěstí na řadu „odvážných“ zákazníků, kteří se se svým interiérem nebáli experimentovat a chtěli podlahu jinou než má okolí, proto vám přináším svou nabídku.

Trojtý stromeček, šachovnice, propletenec i takové vzory jdou běžně skládat z nových parket. Tím však nabídka zdaleka nekončí a další fotografie budu postupně přidávat. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

parkety

DOSTUPNÉ DŘEVINY

Nejčastější české dřeviny, z kterých se parkety vyrábějí patří DUB, BUK a JASAN. Mezi další dostupné patří například javor či ořech, nabídka však není omezená jen na české a evropské dřeviny, ale i exotické, mezi které patří Ipe, Jatoba, Iroko, Merbau, Hevea, Teak, Wenge a mnoho dalších. Vice informacích o naleznete na stránce Dřeviny, kde je přehled mnou nabízených dtřevin a najde te tam také třeba tabulku tvrdosti.

Na dostupnost, ceny a pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

 

parkety

Video

V přiloženém videu si můžete zrychleně prohlédnout jak probíhá pokládka klasických parket do vzoru stromeček. Finální podlaha z toho videa je k vidění v úvodu této stránky, tedy fotografie dubových parket s moderní kuchyňskou linkou

parkety

Ukázka realizací

Historické, Komerční, Parkety, Renovace, Veřejné
Rezidence primátora hlavního města…
Komerční, Nové podlahy, Parkety, Veřejné
Dubové parkety v Katolickém…
Parkety, Renovace, Sportovní, Veřejné
Renovace tělocvičny
Komerční, Nové podlahy, Parkety, Veřejné
Kulturní dům Strání
Nové podlahy, Parkety, Soukromé
Propletenec z parket
Čtverce, Nové podlahy, Parkety, Soukromé
Chlapské sídlo
error: Obsah je chráněn!!