SEKCE

Zednické abstrakce

Když navážete spolupráci s šikovným řemeslníkem, je to vždycky radost sledovat, jak mu jde práce od ruky. Naneštěstí se ještě občas najdou tací pracovníci, kteří šikovností zrovna neoplývají a ne vždy nad svou prací přemýšlí. Bohužel se soustřeďují jen na rychlé splnění úkolu a neváží si profesí, zákazníků a věcí okolo. Důležité je pro ně udělat svou práci, ale nad „škodami“ už moc nepřemýšlí.

Pravidelně zákazníky informuji, aby se před malováním nebo opravou stěn odstranily staré lišty, abych případnou novou stěnu při trhání lišty nepoškodil a nenarušil tak namáhavou práci zedníka. Často však přijdu pozdě a vidím lišty zaomítané, jejich odstranění je pro mě často nelehkým úkolem.

V případě těchto dvou zakázek ze Zlína mohou být zákaznici rádi, že jim starý lak jejich podlahu ještě dostatečně uchránil a po zednických abstrakcích, které tvořily i na podlaze nezůstalo ani stopy. Jsem rád za všechny ty profesionály co ke své práci přistupují zodpovědně a třeba i zakrytím podlahy šetří práci druhým, ale především nervy zákazníkům.

Tabulový vzor mozaiky o tloušťce 8mm v provedení dub. Jako obvodová lišta byl použit dýhovaný soklík ze stejného materiálu a se stejnou povrchovou úpravou jako podlaha.

Mozaiková podlaha z buku a dubu v provedení „šachovnice“, která je doplněna o sololitové proužky. Povrchová úprava podlah je tvrdým voskovým olejem.

error: Obsah je chráněn!!