SEKCE

Rezidence primátora hlavního města Prahy

Dřevěné podlahy patří k velmi choulostivím pokud se jedná o podkladní vlhkost, proto je velmi nutné dodržovat při pokládce normy, které právě povolenou vlhkost přesně definují. Ne zřídka se tak stává, že v předpokládaném termínu realizace dřevěné podlahy ještě nemáme správné hodnoty vlhkosti betonu, tak jako v tomto případě. Podkladní vlhkost byla v týdnu realizace na 6% CM, což je trojnásobek povolené vlhkosti, což je pro pokládku zcela nepřijatelné. Nezbývá tak než buď počkat, klidně i další měsíc, nebo vlhkost uzavřít pomocí speciální chemie, která zabrání propuštění vlhkosti do dřeva. V tomto případě nebylo možné na vyschnutí čekat, protože v sále již byl naplánován program, a tak byla použita Epoxidová uzávěra EP 70 BM od značky Murexin. 

Opravovat podlahy v tak významných objektech jako je například Rezidence primátora hlavního města Prahy je pro mě opravdu neskutečná čest. Rezidence se nachází v samotném centru Prahy 1 v jižním křídle Městské  knihovny, nedaleko od Karlova mostu a Staroměstského náměstí.

Součástí prací byla kompletní renovace povrchu dubové parketové podlahy včetně povrchové úpravy. Tu jsem dělal za pomocí německých laků značky Eukula. Byl použit základní lak Eukula Classic Prime 200, na který jsem následně nanesl tři vrstvy laku Eukula Extreme.

Parketová podlaha z dubu kladená do v zoru stromeček.

Povrchová úprava byla provedena laky značky Eukula.

Místo realizace:  Rezidence primátora hlavního města Prahy

Datum realizace: červenec 2023

V případě zájmu o opravu podobné podlahy mi napište poptávku v sekci Kontakt.

error: Obsah je chráněn!!