Historie se snoubí se současností a společně vytváří symbiózu, která dává současnému bydlení punc elegance a nadčasovosti. Zámecké parkety již dávno nejsou dominantou pouze těchto historických skvostů a tak jako šlechta v dobách minulých se obklopovala luxusem, tak si i tento druh podlahy našel právem své místo v sídlech, kde krása a design vytváří unikátní harmonii, především však noblesní a útulný domov. Moderní doba přináší mnohé výhody v realizaci podlahovin pro bydlení. Bohužel sebou nese i nadbytek průmyslových a umělých podlah jejichž životnost a ekologický dopad je doslova příšerný, postrádající originalitu a některé i kvalitní zpracování. Výsledný interiér se blíží naprosté sterilitě a propadá ztrátě osobitosti. Dnešní životní směr nás vede k ekologičnosti a přesto vyžadujeme originalitu, právě parketové čtverce jsou artikl, který Vám poskytne všechny benefity elegantního moderního bydlení s extrémně dlouhou životností.  

Výrobě čtverců jsem se začal věnovat v roce 2009 a za tu dobu jsem prošel v tomto směru markantní evolucí. Láska k řemeslu mě naplno pohltila a nejen že jsem se pustil do výroby replik zámeckých čtverců a jejích restaurování v řadě historicky ceněných objektech, ale předně mi poskytla tvůrčí svobodu a odhodlaní pustit se do vlastních návrhů, které mě baví a k projektování. Podařilo se mi vytvořit vlastní originální kolekci podlahových vzorů, které poskytují interiérům současného bydlení právě onu osobitost, která se jinde nenajde.  

 Výroba čtverců je výsledkem a hlavně symbolem neotřelé rukodílné práce, unikátním uměleckým směrem do kterého můžeme vložit vlastní kreativitu, inovaci, nápad a především um. Jedná se o úzce specializovanou zakázkovou ruční výrobu, což znamená, že každý čtverec připravuji na každou zakázku zvlášť a věnuji mu tak maximální možnou péči. Jsem rád, že mohu v tomto ohledu vyhovět zákazníkovi a dřevěnou podlahu upravit v každém detailu k jeho spokojenosti a to ať už změnou velikosti, povrchovou úpravou nebo provedením. Znamená to však, že tento druh dřevěné podlahy nevyrábím na sklad ale přímo na míru.

Nejnovější realizace: