Michal Žíla

broušení podlahmail@michalzila.cz
+420 775 613 015

Michal Žíla

 BROUŠENÍ PARKET, RENOVACE

Renovace je jedna z hlavních výhod dřevěných podlah, kterou ostatní typy podlahovin nedisponují. Lze poměrně jednoduše opět navrátit parketám, palubkám, mozaikám či intarziím jejich zašlou krásu. Životnost dřevěných podlah je opravdu vysoká, což nám dokazují nejen zámky, vily a jiné historické objekty. Užitnost parket se dokáže pohybovat v řádu stovek let v závislosti na tom, jak se k podlaze chováme a pečujeme o ni. Ač se dají považovat za podlahy generační, někdy se jistým typům opotřebení a poškození jejich povrchové úpravy nevyhneme, přeci jen to není ozdobný kus nábytku a podlaha je denně zatěžována nejen námi, ale i dětmi nebo zvířecími miláčky, proto je nutné povrch čas od času obnovit nebo opravit.

U samotného broušení parket je potřeba posoudit i další prvky a procesy, které renovaci provází a rozhodují o životnosti dřevěné podlahy, mezi něž patří například kvalita a stav podkladu, zvláště je-li dřevěný. S těmito a dalšími kroky, které broušení parket provází Vám velice rád poradím, nabídnu možnosti a poskytnu cenovou nabídku na opravu Vaší dřevěné podlahy. K posouzení mých kvalit a zkušeností Vám doporučuji si prohlédnout zde na stránce galerii fotografií podlah, které jsem renovoval a v případě dotazů si pročíst rady a triky jak na dřevěné podlahy. Pokud jste nenašli potřebné informace neváhejte mne kontaktovat na emailu mail@michalzila.cz nebo telefoním čísle 775 613 015.

Těším se na případnou spolupráci a přeji Vám mnoho zdaru.
Michal Žíla

Ukázky renovace dřevěných podlah

Povrchová úprava

Na 90% zakázek používám povrchovou úpravu tvrdým voskovým olejem značky OSMO, který je z přírodních materiálů a zcelá nezávadný.

Materiály

K práci používám jen profesionální a kvalitní materiály a vybavení, protože takový výsledek se očekává i ode mne - Profesionální a kvalitní.

Doplňky

Nové celodřevěné obvodové lišty ploché nebo profilové ze stejného materiálu a stejnou povrchovou úpravou jako Vaše dřevěná podlaha.

Renovace plovoucí podlahy Tišnov

Ukázka, že i na třívrstvé dřevěné plovoucí podlaze lze provést renovace. Přestože u tohoto typu podlahy je nášlapná vrstva pouze 3 mm je potřeba odborně posoudit stav a zhodnotit zda jde renovace provést. Pokud je podlaha zvlněná nebo zkorýtkovaná může dojít k probroušení na spodní vrstvu, k čemuž v tomto případě samozřejmě nedošlo. Hodnocení mé práce zákzníkem: "Z výsledků renovace podlahy jsme nadšení a práce pana Žíly předčila naše očekávání. Skvěle odvedené řemeslo, profesionální přístup k zákazníkovi - úvodní návštěva a posouzení, zda renovace bude možná, nacenění zakázky, velmi pružná domluva pokud jde o termín provedení práce, celkově milé a vstřícné jednání. Pokud bychom někdy v budoucnu měli opět renovovat, rádi využijeme opět jeho služeb."
třívrstvá plovoucí podlaha / dubová plovoucí podlaha / renovace plovoucí podlahy / broušení plovoucí podlahy / renovace lišt / broušení lišt / tvrdý voskový olej / Tišnov / Brno / Jihomoravský kraj


Broušení parket Přerov

Bukové parkety jsou jedny z nejčastěji renovovaných typů podlah, protože v dřívějších dobách byly nejdostupnější a často se používaly jako vyrovnávka a podklad pod koberec.
bukové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / dřevěné lišty / Přerov / Olomoucký kraj


Broušení parket Napajedla

Výjímečná podlaha, která je z nepříliš vídané dřeviny- Jedná se o habrové parkety, které jsme následně ošetřili polomatným tvrdým voskovým olejem.
habr / habrové parkety / renovace parket / broušení parket Napajedla / tvrdý voskový olej / Napajedla / Zlín / Zlínský kraj


Broušení parket Brno

Hodnocení mé práce zákzníkem: "Moc děkuji za renovaci parket. Jsme více než nadšeni. Od prvního kontaktu až po celou realizaci vše na jedničku. Komunikace, spolehlivot, pečlivot a pracovitost. Třešničkou na dortu bylo, že pan Žíla mluví německy, což se nám velmi hodilo. Opravdu mohu jen DOPORUČIT."
Dubové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / Brno / Jihomoravský kraj


Broušení parket Vítkov

Hodnocení mé práce zákzníkem: "S realizací jsem velice spokojená. S panem Žílou domluva na jedničku, termín i cenu dodržel a domluvili jsme se na realizaci i dalšího pokoje. Konečný výsledek se mi velice líbí, úplně se rozjasnil pokoj." Jana K.
bukové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / Vítkov / Opava / Moravskoslezský kraj


Renovace parket Přerov

Broušení bukových parket včetně výměny obvodových lišt a povrchové úpravy tvrdým voskovým olejem.
bukové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / OSMO / Přerov / Olomoucký kraj


Broušení jasanových parket Kroměříž

Renovace jasanových parket v rodinném domě v Kroměříži, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem.
jasanové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / Kroměříž / Zlínský kraj


Broušení parket Kvasice

Renovace bukových parket o šířce 3cm vzor stromeček. Podlaha je přibíjena na dřevěný poklad.
bukové parkety / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / Otrokovice / Kvasice / Zlínský kraj


Přeložení parket Kroměříž

Přibližně sto let staré parkety byly opatrně rozebrány, očištěny, vyhřebíkovány, opraven podklad, provedena montáž nového podkladu z OSB desek a původní parkety znovu nalepeny do nového vzoru. Povrchová úprava tvrdým voskovým olejem.
přeložení parket / renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / dubové parkety / oprava podkladu / Kroměříž / Zlínský kraj


Renovace parket Břeclav

Broušení dubové parketové podlahy, která je přibíjená na dřevěném podkladu. Celopološné tmelení, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem značky OSMO a nové ploché obvodové lišty z dubu. Hodnocení mé práce zákzníkem: "S panem Žílou jsem byla spokojená, jak s provedenou práci tak s jednáním doporučuji." paní J.
renovace parket / broušení parket / tvrdý voskový olej / dubové parkety / obvodové lišty dub / Břeclav / Jihomoravský kraj

Broušení parket - Tipy a rady

Lze vyřešit vrzání podlah?

Tento neduh se objevuje převážně u dřevěných podlah, které jsou položeny plovoucím způsobem nebo příbíjeny. Může se však vyskytnout i u dříve lepených parket na nekvalitní lepidla, kdy došlo k odtržení od podkladu. V posledním ze zmíněných případů je řešení poměrně jednoduché a efektivní. Takovéto podlahy jsou většinou na betonovém nebo jiném nepružném a celoplošném podkladu a poškozené místo stačí podlepit a problém s vrzáním se odstraní. U přibíjených podlah, jež jsou ukotveny do desek lze tento problém řešit podobně, ovšem nelze zaručit kompletní odstranění vrzání. Jediné stroprocentní řešení u podlah přibíjených nebo plovoucích je jejich rozebrání, montáž celoplošného podkladového materiálu typu OSB desky a následné přilepení parket. Tento proces je více náročnější a finančně nákladnější než lokální podlepování, ale za kvalitu výsledné podlahy to určitě stojí.

Kdy malovat při renovaci (pokládce) podlah?

Vymalovat prostory lze samozřejmě před zahájením prací, ale je třeba si uvědomit, že při práci může dojít k neúmyslnému poškození výmalby, proto je třeba mít na paměti, že je nutné si schovat barvu na případné opravy. Při samotném broušení podlah dochází k prášení, ikdyž stroje mají odsávání, je míra určité propustnosti a jemný prach se usazuje i na stěnách. Z toho důvodu doporučuji malovat až po renovaci podlah. V případě nutnosti vymalovat před renovací je důležité odstranit původní obvodové lišty a výmalbu dotáhnout až k dřevené podlaze, protože nová lišta může mít jinou velikost a může nechat odkrytou nevymalovanou část stěny. Standardní typy obvodových lišt jsou do 1cm (plochá lišta) a do 3 cm (profilová lišta).

Stejně tak tomu je při pokládce nových dřevěných podlah u kterých se povrchová úprava provádí na místě realizace. U podlah s již hotovou povrchovou úpravou se samozřejmě vyhnete zaprášení stěn, ale náhodné poškození výmalby se zaručit nedá, ikdyž se tomu snažím maximálně vyvarovat.

Jakou povrchovou úpravu zvolit mám-li zvíře?

Co se týče výběru povrchové úpravy a otázky, zda zvolit podlahu lakovanou nebo napuštěnou tvrdým voskovým olejem, je třeba si uvědomit, že bude docházet vždy k jisté míře opotřebení v závislosti na velikosti zvířete. Z vlastních zkušeností vím, že oba typy povrchů to zvládnou, ale osobně jsem ve svém vlastním domově zvolil variantu tvrdého voskového oleje u kterého jdou následky poškozením zvířetem snáze opravit než u lakované podlahy. Po dobu 5 let můj 10 kg pes úspěšně testuje podlahu ošetřenou tvrdým voskovým olejem, který zatím úspěšně odolává a nenese žádné známky poškození. U větších zvířat, například u psů s vyšší váhou a temperamentem, by se životnost podlahy a její povrchové úpravy nedala dlouho zaručit a je vhodnější používat ochranné papuče, které se dají běžně opatřit.

Za jak dlouho mohu nastěhovat nábytek po renovaci?

V případě, že budete chtít podlahu lakovat je třeba počítat s 5-7 dny zrání laku před stěhováním nábytku, což je doba nutná ke stoprocentnímu vyzrání. V případě kusového koberce je potřeba počkat 14 dní před položením, aby zůstal jednotný odstín laku i pod zakrytou částí. V případě použití tvrdého voskového oleje je nutná doba zrání 1-2 dny.

KONTAKT

Máte dotaz, sháníte šikovného podlaháře, přejete si dřevěnou podlahu, chcete spolupracovat, tak neváhejte a volejte nebo pište...

Michal Žíla
Zeyerova 2611, Kroměříž
Zlínský kraj
Czech Republic

IČO. 71835806
Tel. +420 775 613 015
Mail. mail@michalzila.cz
www.facebook.com/parketarzila